Wykonywane masaże

 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny ma bardzo wiele zalet, stąd ogromne zainteresowanie tą techniką praktycznie na całym świecie. Przede wszystkim masaż klasyczny wpływa bardzo korzystnie na układ krwionośny oraz limfatyczny. Jest też dobrym sposobem zarówno na pobudzenie, jak i na odprężenie, ponieważ bezpośrednio oddziałuje na układ nerwowy.
Udowodniono także, że masaż klasyczny pozytywnie wpływa na ludzką psychikę poprzez zwiększenie wydzielania serotoniny, a także na skórę, która w wyniku tej techniki staje się bardziej jędrna. Wreszcie jedna z najważniejszych funkcji masażu klasycznego – zwiększenie elastyczności mięśni i ruchomości stawów.
Istnieje bardzo wiele przypadków, w których warto udać się na masaż klasyczny. Rehabilitanci polecają go szczególnie w przypadku zapalenia stawów, ścięgien oraz mięśni, przy skręceniach i stłuczeniach, w przypadku wad postawy oraz różnych problemów z kręgosłupem. Wielu lekarzy mówi także o korzystnym działaniu masażu klasycznego w przypadku nadwagi, nerwobólów, a także w chorobach i dolegliwościach związanych z przemianą materii. Warto jednak podkreślić, że masaż klasyczny może także stanowić doskonały sposób na relaks i odprężenie, na przykład po ciężkim dniu.

Masaż relaksacyjny

W szczególności, masaż relaksacyjny zalecany jest jednak osobom narażonym na długotrwałą pracę przed komputerem. Pozwala on bowiem skutecznie rozluźnić mięśnie obręczy barkowej oraz odcinka lędźwiowego pleców.
Relaksacyjny masaż pleców to także świetna opcja dla osób narażonych na sytuacje stresogenne. Działa on bowiem rozluźniająco i wyciszająco, pomagając tym samym zniwelować efekty przemęczenia oraz obciążenia psychicznego.
Ponadto, odpowiednio wykonany masaż relaksacyjny stóp lub pleców zalecany jest także bardzo często przez ginekologów dla kobiet w ciąży. Dzięki niemu możliwe jest bowiem zniwelowanie bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Masaż sportowy

Masaż sportowy to skuteczna forma regeneracji, szczególnie dla zawodowych sportowców. Metoda ta jest jednak coraz częściej stosowana przez osoby uprawiające sport na poziomie amatorskim w celu rozwoju, regeneracji i ochrony mięśni oraz stawów. W zależności od potrzeb masaż można dopasować indywidualnie pod pacjenta. W celu wyboru odpowiedniej techniki masażu sportowego należy wziąć pod uwagę rodzaj uprawianego sportu, intensywność i częstotliwość, przygotowania do zawodów, wiek oraz płeć czy poziom zawodnika. Nie zaleca się wykonywania masażu sportowego u osób, które nie uprawiają żadnych sportów, zmagają się z chorobami układu krążenia, u kobiet w ciąży. 

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich jest szczególnie korzystny dla osób doświadczających chronicznego bólu, ograniczonego zakresu ruchu czy stanów zapalnych. Pomaga również w regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym. Stosowany zarówno w celach terapeutycznych, jak i relaksacyjnych, masaż tkanek głębokich przyczynia się do poprawy ogólnej kondycji organizmu, zwiększa elastyczność mięśni i wspomaga procesy gojenia. Jest to masaż, którego głównym celem jest nie tyle ogólne rozluźnienie, ile rzeczywista, przynosząca pozytywne skutki na poziomie fizjologicznym ingerencja w zaburzone układy i struktury organizmu.
Po sesji pacjent może odczuwać tkliwość lub bolesność, a masażysta może polecić okłady z lodu albo nagrzewanie, aby złagodzić ból. Pomocne może być także picie wody bezpośrednio po zabiegu, aby wypłukać wszelkie metabolity i ponownie nawodnić mięśnie organizmu

Masaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego wykonywanego w celu pobudzenia krążenia chłonki (inaczej limfy). Główne wskazania do wykonania masażu limfatycznego to zastoje limfatyczne, obrzęki powstałe na skutek operacji (np. po operacji tarczycy czy po mastektomii), cukrzyca. Drenaż limfatyczny wykonywany jest także często jako zabieg wspomagający proces odchudzania i redukcji cellulitu. Manualny drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który ma usprawnić krążenie chłonki. W tym celu stosuje się szereg technik i chwytów terapeutycznych wykonywanych z odpowiednią częstotliwością, siłą i w określonym czasie. Masaż limfatyczny, dzięki zastosowaniu bodźca mechanicznego, jakim może być np. nacisk rąk terapeuty, pozwala na odprowadzenie nadmiaru nagromadzonego płynu ustrojowego poprzez poprawę cyrkulacji.

 

Zapraszam